Atrakcje

Kalnica stanowi doskonały punkt wypadowy do wycieczek górskich ( w pobliżu m. in.  wejście na czerwony szlak: Kalnica – Smerek – Przełęcz Orłowicza – Krysowa – Bacówka „Jaworzec” – Kalnica), wycieczek rowerowych (np. Rezerwat Sine Wiry – jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w Bieszczadach. Warto tu zajrzeć, aby zobaczyć przepiękne meandry i przełom rzeki Wetlinki przeciskającej się pomiędzy Połomą, Szczyciskami, Pereślibą , porohy skalne, pozostałości po rynnie osuwiskowej na Połomie i po słynnym Szmaragdowym Jeziorku) i spacerów (np. trasa „Bieszczady odnalezione” – ścieżka historyczna stworzona przez  Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, które oznakowało bardzo dokładnie obrazowo i merytorycznie, tablicami trzy nieistniejące wsie bieszczadzkie: Zawój, Łuh i Jaworzec).

Inne proponowane piesze wędrówki to np.

1.Żółtym Szlakiem : Przysłup- Jasło(dalej czerwonym)- Okrąglik- Smerek(wieś).

2.Drogą do Schroniska na Jaworcu, następnie czarnym szlakiem przez przełęcz Orłowicza na Smerek.

3.Parking „Przełęcz Wyżniańska” zielonym szlakiem do Bacówki PTTK Pod Małą Rawką, na szczyt a następnie Działem (wciąż zielonym szlakiem) do Wetliny.

Miejscowość Kalnica oferuje znakomite trasy do biegania, jazdy na rolkach i wycieczek rowerowych – widokowa asfaltowa droga, z dala od głównej trasy, wzdłuż rzeki Wetlinki

W pobliskiej wsi Strzebowiska doświadczeni bieszczadzcy koniarze oferują o każdej porze roku niezapomniane wycieczki konne dla zaawansowanych i początkujących.
1. Stajnia KULBAKA
Strzebowiska 1, 38-608 Wetlina
tel. Marta: +48 501 38 38 82, Krzysztof: +48 502 38 38 82
e-mail: kulbaka@kulbaka.eu
strona internetowa: www.kulbaka.eu

2. Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej STAJNIA BATIARA
Dorota i Krzysztof Szymala
Strzebowiska 14, 38-608 Wetlina
tel. +48 504 249 784
e-mail: batiar@interia.eu
strona internetowa: www.stajniabatiara.cba.pl

W Krzywym:
Carpatica Bieszczadzka Stajnia Rajdowa
38-608 Wetlina, Krzywe 14
tel. +48 603 109 128
e-mail: piotr@sosnowydwor.pl
strona internetowa: www.carpatica.pl

Nieco dalej, w Żubraczym
5. OGTJ „Połoniny” T. Kwiatkowski
38-607 Żubracze 15
tel. +48 502 507 802
e-mail: info@kwiatkonie.pl
strona internetowa: www.kwiatkonie.pl

W zimie dodatkową atrakcję stanowi pobliski stok narciarski (wyciąg talerzykowy o długości 600 m. , dostępne są 3 trasy zjazdowe: trasa niebieska o długości 850 m, trasa czerwona o długości 800 m oraz trasa czarna o długości 650 m.)

W lecie turyści chętnie korzystają z kamiennych miejsc do plażowania nad zapewniającą ochłodę Wetlinką.

We wsi znajduje się sklep oferujący produkty spożywcze, napoje i podstawowe produkty gospodarstwa domowego, a w odległości ok. 2km, we wsi Smerek znajdą Państwo kilka restauracji.
Istnieje możliwość wykupienia obiadów oraz śniadań w formie bufetu w pobliskim (ok.100m) ośrodku wypoczynkowym Bogdanka.